چرا دانش طراح باید به روز باشد؟

Renderjet Dot Com Why Should Designer Knowledge Be Up To Date

چرا دانش طراح باید به روز باشد؟

ممکن است در بسیاری از مشاغل به غیر از آموزش اولیه هیچگاه نیاز به کسب دانش و به روز ماندن در آن صنعت نباشد.
کارگری را در‌خط تولید تصور کنید که هر روز در حال بستن یک پیچ خاص و یا سرهم کردن یک قسمت از یک محصول است. تا محصول خط تولید تغییر نکند و مادامی که آن محصول تولید می شود هیچ شرح وظیفه و خلاقیت جدیدی برای کار نیاز ندارد!
یا گچکار و بنایی را تصور بفرمایید که به صورت روزمره فقط در حال ساخت گچ و آب و کشیدن آن با ماله به دیوار و یا چیدن آجر است. طبیعتا نه تنها غیر از آموزش اولیه نیازی به آموختن دانش جدیدی ندارد، بلکه خلاقیت زیادی هم در انجام آن کار وجود نخواهد داشت.
این موضوع برای بسیاری از مشاغل جامعه صادق است. کارگران، کارمندان معلم های مقطع تحصیلی خاص، رانندگان، استادان دانشگاه در بعضی رشته ها و …
حتی در بسیاری از مشاغل تخصصی هم شاید دانش تولید شده برای آن حرفه و صنعت انقدر سریع و به روز نباشد که نیازی به یادگیری روزانه و مطالعه مستمر داشته باشند و به صرف حضور در دوره ها و سمینارهای سالیانه و یا چند ساله علوم کافی در خصوص تغییرات و نیازهای حرفه شان کسب کنند.
اما در برخی مشاغل مثل برخی رشته های پزشکی و مهندسی این موضوع صادق نیست.
طراحان و معماران نیز جزو این گروه هستند. آنها به صورت مستمر باید ضمن آموختن روش های طراحی و به روز شدن در خصوص نرم افزارهای تخصصی مهندسی و طراحی، باید نسبت به داشتن دانش کافی در خصوص متریال ها، یراق آلات، فن آوری ها، روش های جدید و نیازهای جامعه و مشتریان خود آگاه باشند.
طراحان موفق به صورت روزمره نسبت به تغییرات و نیازهای حرفه، صنعت و مشتریان و جامعه خود آگاه هستند و در تمامی امور طراحیشان از دامنه ی وسیعی از علوم مهندسی و هنری استفاده می کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

z35W7z4v9z8w
WhatsApp chat
//]]>