Host And Domain

Host And Domain

تعریف مفاهیم‌ هاست (Host) یا میزبانی وب و دامین (Domain) یا دامنه اینترنتی

هاست و دامین از مفاهیم اولیه‌ای است که برای داشتن یک وب سایت باید با آن‌ها آشنا شوید.

هاست (Host)

هاست (Host) فضای ذخیره سازی اطلاعات وب سایت شما به روی اینترنت است. این فضا توسط کدهای صفحات سایت، تصاویر، صداها، ویدیوها، اسناد و … اشغال می‌شود.
معیار اولیه سنجش‌هاست برای عموم مردم، میزان فضای ذخیره سازی با واحدهای MB(مگا بایت) یا GB(گیگا بایت) است. البته مواردی چون نوع فضای ذخیره سازی مثل هارددیسک بودن یا استفاده از SSD نیز خصوصاً در سایت‌های پر ترافیک و فروشگاهی اهمیت دارد.
واقعیت این است داشتن فضای ذخیره سازی تمام ماجرا نیست. در واقع هاستینگ (میزبانی) مفهومی گسترده است.
برای استفاده از فضای ذخیره سازی اینترنتی، همانند کامپیوتر شخصی شما نیاز به سیستم عامل، پردازشگر، حافظه Ram و پهنای باندی ماهیانه و سرعت انتقال مناسب اطلاعات نیاز است.
مفهوم هاستینگ در واقع بخشی از یک Server اینترنتی است که به استفاده کنندگان یک وب سایت سرویس می‌دهد.
طبیعتاً مشخصات فنی بهتر یک Server، یکی از موثرترین عوامل، به روی بارگذاری سریع‌تر سایت، خصوصاً در وب سایت‌های پر ترافیک و فروشگاهی است.
یک‌هاست در واقع خریداری نمی‌شود، فقط به طور معمول توسط شما برای مدت یک سال تا سه سال اجاره می‌شود. که البته این زمان بر حسب نیاز قابل تمدید یا به روزرسانی است.

 

دامین (Domain) یا دامنه اینترنتی

دامین (Domain) یا دامنه اینترنتی آدرس ورودی به سایت شما است. این آدرس در دنیا منحصر به فرد است و در واقع با ارزشترین بخش وب سایت شما است.
طبیعتاً انتخاب نام مناسب و پسوند مناسب برای دامنه اینترنتی شما همچون آدرس محل کار شما و یا شماره رند تلفن همراه شما، در شروع تجارت و بقای آن اهمیت دارد.
یک آدرس اینترنتی یا دامنه اینترنتی شامل نام مانند “Renderjet” و یک دامنه اینترنتی مثل “.com” است. طبیعتاً در صورتی که قبل از شما شخص یا سازمان دیگری، ترکیب نام و پسوندی را در تصرف خود در نیاورده باشد، شما می‌توانید آن ترکیب دامنه و پسوند را مالک شوید.
دامنه‌های اینترنتی معمولاً از 1 تا 10 سال خریداری می‌شوند و در صورت نیاز این مدت تمدید می‌شود.

 

رندرجت برای سفارش‌های طراحی سایت، بسته به نوع سایت سفارش شده، سرویس‌های هاست و دامین رایگان برای مدت یکسال ارائه می‌دهد.

2 دیدگاه ها

  1. مازیار احمدی گفت:

    ممنون مطلب خوب و مفیدی بود

  2. miz گفت:

    اگر بخوام اطلاعات بیشتری بگیرم از کجا میتونم بگیرم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

z35W7z4v9z8w
WhatsApp chat
//]]>